Logo Powiatu Karkonoskiego

Powiatowe Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w Siedlęcinie

11 listopada odbyły się Powiatowe Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w Siedlęcinie.

Dziękujemy za udział w uroczystościach oraz za wsparcie i zaangażowanie służb, instytucji oraz osób prywatnych, którzy wzięli udział w tych uroczystościach, sprawiając, że nasze obchody stały się wyjątkowe, tworząc razem niezapomnianą atmosferę patriotyzmu i jedności.

Wydarzenie zgromadziło licznych gości. Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się reprezentanci Sejmu i Senatu RP, administracji samorządowej, instytucji naukowych i kulturalnych, Kombatanci, Sybiracy, funkcjonariusze służb publicznych, dzieci i młodzież szkolna oraz przedstawiciele mediów.

Uroczystość odbyła się zgodnie z planem. Program obejmował:
- odśpiewanie hymnu przez dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie;
- Występ Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Piechowic;
- Wciągnięcie flagi narodowej na maszt;
- Przemówienia gospodarzy i zaproszonych gości;
- Uroczyste złożenie kwiatów pod obeliskiem ku czci bohaterów.
- Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego ze Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie.

Powiatowe Obchody Święta Odzyskania Niepodległości organizowane są przez Powiat Karkonoski wspólnie z Gminą Jeżów Sudecki, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS), 16. Dolnośląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Piechowicach oraz Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie.

Projekt jest współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Galeria zdjęć

_MG_9625 _MG_9633 _MG_9640 _MG_9648 _MG_9673 _MG_9709 _MG_9846 _MG_9972 _MG_9993 _MG_0072 _MG_0156 _MG_9382 _MG_9409 _MG_9419 _MG_9433 _MG_9555 _MG_9570 _MG_9589
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności