Logo Powiatu Karkonoskiego

Powitanie Słońca w Budnikach 2026 – po 113 dniach!  

W minioną sobotę, 21 marca, w sercu Karkonoszy odbyło się wyjątkowe wydarzenie – powitanie słońca nad dawną osadą Budniki po 113 dniach przerwy.

Miłośnicy Budnik po raz kolejny stworzyli niezwykłą atmosferę, łącząc wspólną wędrówkę z opowieściami o historii tego miejsca, legendami oraz spotkaniem przy ognisku.   Nie zabrakło także symbolicznych akcentów i nawiązań do dawnych tradycji.

To piękny przykład lokalnej inicjatywy i kultywowania karkonoskiego dziedzictwa, który co roku przyciąga miłośników gór i historii.

fot. Tomasz Piotr Dębiński

Galeria zdjęć

656087683_1482290607024911_8045996542710074723_n 654763989_1482290697024902_1001174566521498229_n 653502718_1482290570358248_8367111880533444871_n 656864013_1482290583691580_6696936703084438710_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności