Logo Powiatu Karkonoskiego

Przyszłość komunikacyjnej regionu

27 maja przedstawiciele samorządów z południowej części Dolnego Śląska podpisali petycję skierowaną do Premiera Donalda Tuska dotyczącą wydłużenia planowanej drogi ekspresowej S5. W spotkaniu uczestniczył również Starosta Karkonoski.

Samorządowcy apelują, aby trasa nie kończyła się w Bolkowie, lecz została poprowadzona dalej przez Jelenią Górę w kierunku Lubania, Zgorzelca oraz granicy z Czechami.

To inwestycja, która mogłaby znacząco poprawić komunikację w regionie, odciążyć autostradę A4 i usprawnić ruch transgraniczny. Nowa droga oznaczałaby także większą dostępność turystyczną południa Dolnego Śląska oraz lepsze warunki dla rozwoju lokalnej gospodarki i przedsiębiorczości.

Jak podkreślali uczestnicy spotkania, obecne natężenie ruchu - szczególnie w sezonach turystycznych -pokazuje, że region potrzebuje nowoczesnych i bezpiecznych połączeń drogowych. Każda alternatywa dla przeciążonych tras jest dziś niezwykle ważna dla mieszkańców i odwiedzających.

Wspólna inicjatywa samorządów to pierwszy krok w kierunku realizacji projektu, który może mieć ogromne znaczenie dla przyszłości całego regionu.

Galeria zdjęć

IMG-20260529-WA0028 IMG-20260529-WA0000 IMG-20260529-WA0003 IMG-20260529-WA0013 IMG-20260529-WA0017 IMG-20260529-WA0019 IMG-20260529-WA0026
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności