4 grudnia, w dniu Świętej Barbary, Wicestarosta Karkonoski Mirosław Górecki, w imieniu Zarządu Powiatu Karkonoskiego złożył wiązankę kwiatów podczas uroczystości upamiętniającej górników pracujących w kowarskich kopalniach.