Logo Powiatu Karkonoskiego

XVIII Konferencja Krajowa Euroregionu Nysa. 

17 marca 2026 r. w Jeleniej Górze odbyła się XVIII Konferencja Krajowa Euroregionu Nysa. 

W trakcie obrad poruszono najważniejsze zagadnienia związane z działalnością Euroregionu w 2025 roku – przedstawiono sprawozdania merytoryczne i finansowe, omówiono pracę grup roboczych oraz zaprezentowano plany na rok 2026. Konwent otrzymał absolutorium.
Podjęto również szereg istotnych uchwał, w tym dotyczących zmian w statucie organizacji oraz aktualizacji składu jej organów.

Podczas obrad jednogłośnie wybrano nowego członka Konwentu – Starostę Karkonoskiego Mirosława Góreckiego.

Powiat karkonoski, który jest członkiem Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Nysa od 31 maja 1999 roku, aktywnie uczestniczy w działaniach tej organizacji i jej inicjatywach.

Galeria zdjęć

DSC_0131 DSC_0136 DSC_0146 DSC_0123
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności