Ustawienia

Rejestracja dawców szpiku

26 kwietnia Starosta Karkonoski Krzysztof Wiśniewski przyłączył się do szlachetnej akcji promowania oraz rejestracji dawców szpiku.

Rejestracja polega na pobraniu próbki za pomocą wymazu z wewnętrznej części policzka, całość trwa do 15 minut. Zarejestrować się w bazie może każdy ogólnie zdrowy człowiek w wieku 18-55 lat, nieposiadający znacznej nadwagi oraz świadomy swojego zobowiązania.

W Polsce co 40 minut, a na świecie co 27 sekund, ktoś dowiaduje się, że cierpi na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest znalezienie zgodnego Dawcy komórek macierzystych. Każda zarejestrowana osoba jest niezwykle cenna. W bazie DKMS w Polsce znajduje się obecnie ponad 1,7 milionów zarejestrowanych Dawców, jednak wciąż potrzebni są nowi, ponieważ aż co piąty chory nie znajduje swojego Dawcy. Po przebadaniu wymazu i wprowadzeniu danych do bazy staniemy się aktywnymi potencjalnymi Dawcami. Od tego momentu Nasze zgłoszenie będzie brane pod uwagę przy każdym przeszukaniu naszej bazy dla Pacjentów potrzebujących przeszczepienia komórek macierzystych z całego świata.

Galeria zdjęć

DSC_0205 DSC_0208 DSC_0220 DSC_0223 DSC_0196 DSC_0204 DSC_0226 DSC_0228 DSC_0232

Pozostałe

Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.