Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Karkonoskiego
22 czerwca w siedzibie Transgranicznego Centrum Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Karkonoskiego.
Komisja zapoznała się z informacjami przedstawionymi przez służby, inspekcje i straże dotyczącymi przygotowania do sezonu wakacyjnego. Omówiono stan zabezpieczenia ruchu turystycznego, gotowość służb ratowniczych oraz działania profilaktyczne podejmowane na terenie powiatu.
W toku dyskusji członkowie Komisji oraz przedstawiciele samorządów z terenu powiatu, sformułowali bieżące wnioski i zalecenia, podkreślając potrzebę dalszej współpracy wszystkich podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców i turystów. Komisja pozytywnie oceniła stopień przygotowania służb do realizacji zadań w okresie wakacyjnym.
W posiedzeniu udział wzięli członkowie Komisji, przedstawiciele służb, inspekcji i straży, a także samorządowcy gmin z terenu Powiatu Karkonoskiego, uczestniczący w pracach Komisji z głosem doradczym.

